На Хмельниччину завітали представники МОЗ для обговорення актуальних питань медичної реформи

Сьогодні в обласній адміністрації відбулася зустріч заступників Міністра охорони здоров’я України Дмитра Луфера та Ірини Шевченко з керівництвом області, керівниками закладів охорони здоров’я для обговорення актуальних питань медичної реформи.

Зустріч проходила в рамках спільного регіонального туру Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України, який присвячений підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я.


1

«Наразі ми перебуваємо в активній фазі реалізації реформи охорони здоров’я. Відтак, сьогоднішня зустріч покликана обговорити стан реалізації медичної реформи на теренах області, озвучити проблеми, які виникають в процесі її реалізації та віднайти їм спільне вирішення», – зазначив перший заступник голови адміністрації Роман Примуш, розпочинаючи нараду.

Дмитро Луфер зауважив, що з 1 квітня 2020 року змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання ЗОЗ, буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».


1

Звичайно, додав заступник Міністра, ще є багато питань, які потребують як нормативного, так і технічного врегулювання. «Ми ініціюємо такі зустрічі в регіонах України, аби почути безпосередньо від керівників медичних закладів про існуючі проблеми. Тільки так ми будемо мати повне розуміння ситуації як рухатись далі і що робити», – сказав Дмитро Андрійович.


1

Учасники заходу порушили такі важливі питання як підготовка лікарів закладів охорони здоров’я до подальшої реалізації програми медичних гарантій; фінансування закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання спеціалізованої допомоги; підготовка власників закладів та керівництва регіону до реалізації другого етапу медичної реформи з квітня 2020 року; розгляд прикладів успішного запровадження змін на рівні вторинної медичної допомоги та нагальні труднощі реалізації.

Продовжилося спілкування за участю медичної спільноти області та представників МОЗ України в приміщенні Хмельницького обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Старицького.


1

1

1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації