Олексій Гончарук провів селекторну нараду з регіонами

Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука відбулася всеукраїнська селекторна нарада з регіонами.

Від Хмельниччини участь у селекторі взяли голова адміністрації Дмитро Габінет, заступник голови адміністрації Оксана Ситницька, керівники окремих структурних підрозділів ОДА.


1

Учасники селектору обговорили питання проходження медичної реформи на місцях, розвиток дорожньої інфраструктури та будівництво дитячих садків, шкіл і лікарень за програмою Президента України «Велике будівництво».

Розпочалася нарада з доповіді представника Міністерства охорони здоров’я України щодо поширення коронавірусу в світі. За його словами, наразі зафіксовано понад 31 тис випадків захворювання у світі, з яких 641 завершився летально.


1

Зважаючи на це, Олексій Гончарук зауважив, що на території кожної з областей має бути розроблений чіткий план дій на випадок підтвердження коронавірусу, адже життя і здоров’я громадян України є найвищою цінністю і ми маємо в пріоритеті його захищати.

В продовження наради, присутні обговорили питання готовності медичних закладів вторинного і третинного рівня до впровадження реформи. Фахівець Міністерства охорони здоров’я звернула увагу на те, що ті медичні заклади, які не встигнуть оптимізуватися до 1 квітня 2020 року, будуть фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів до моменту укладення договорів з НСЗУ.


1

Також заступник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Луфер розповів учасникам засідання про проєкт ремонту та обладнання приймальних відділень, а це 212 опорних лікарень, що затвердженні постановою Кабінету Міністрів України. Мається на меті запровадження єдиних сучасних стандартів в процесі ремонту або реконструкції, єдиний перелік обладнання. Такі приймальні відділення мають запрацювати не пізніше 15 жовтня 2020 року.

«Головне завдання дуже просте, щоб внаслідок медичної реформи люди побачили, що система екстреної медичної допомоги змінилася», – підкреслив Олексій Гончарук.


1

Також під час засідання обговорено плани виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах місцевого значення, які фінансуються у 2020 році за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Очільник Уряду вкотре наголосив, що в пріоритеті мають бути автошляхи, які ведуть до опорних шкіл і лікарень. Тому під час підготовки проєктів має застосовуватися комплексний підхід. Програма Президента “Велике будівництво” має розпочатися з 1 березня.


1

Прем’єр-міністр України дав доручення керівникам в областях підготувати звіти щодо наявних в регіонах автомобілів швидкої медичної допомоги та шкільних автобусів. Поряд з цим, за необхідності надати інформацію про потребу у збільшенні їх кількості.

Також Олексій Гончарук анонсував проведення розширеної наради з головами обласних державних адміністрації, яка відбудеться у столиці. Керівники регіонів мають представити проєкти великого будівництва заплановані на 2020 рік.


1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації