На грип та ГРВІ на Хмельниччині хворіють менше

За повідомленням головної лікарки Хмельницької інфекційної лікарні Оксани Піддубної, кількість хворих на грип зменшується. Так, за добу 23 лютого до закладу доправили 8 хворих на грип. Нині в лікарні перебувають 135 пацієнтів, 85 із них встановлений діагноз «грип» (серед цих хворих 54 дорослих та 31 дитина). Також в реанімації закладу перебувають 6 осіб з грипом, ускладненим пневмонією, двоє з яких – діти. Крім того, на лікуванні у закладі знаходяться 3 вагітних, які вже готуються до виписки.

За інформацією головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександра Мирного, з 10 до 17 лютого цього року захворюваність на грип та ГРВІ в області зменшилась, в порівнянні з шостим тижнем на 13,5 %, і склала 9856 осіб. При цьому, майже 60 % хворих становлять діти. У віковій групі 5-14 років захворюваність на грип та ГРВІ скоротилась на 37,8 %.

5,1% від загальної кількості тих, хто захворів, потребували госпіталізації. У 26 випадках недуги лабораторно підтверджена циркуляція вірусу грипу серед хворих, в тому числі у 25 випадках – вірус типу А (H1) pdm09, в одному випадку – вірус типу В. На щастя, летальних випадків від грипу не було зареєстровано.

У зв’язку зі зниженням епідемічного порогу, навчально-виховний процес було відновлено у школах міст Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Нетішина, а також Кам’янець-Подільського та Хмельницького районів.

З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу зробили майже 4 тисячі осіб з груп медичного та епідемічного ризиків.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я нагадує: попри зниження захворюваності на грип та ГРВІ, не варто втрачати пильності. За перших ознак недуги – різкому погіршенні самопочуття, високій температурі, ломоті в тілі, головному та м’язовому болю, загальній слабкості відразу звертайтеся до лікаря. В жодному разі не займайтеся самолікуванням, адже це може призвести до серйозних ускладнень!


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.

1
1
1
1