Брифінг заступника голови адміністрації щодо ситуації з коронавірусом

Сьогодні заступник голови адміністрації Оксана Ситницька провела брифінг для журналістів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції на Хмельниччині.


1

“Наразі заходи, які вживаються з метою запобігання поширенню цієї інфекції, є уже більш радикальними та конкретними. На даний момент в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, один з них – летальний. В межах Хмельницької області ситуація наразі є незмінною – немає жодного лабораторно підтвердженого випадку захворюваності на коронавірусну інфекцію, а також підозри на це захворювання”, – сказала Оксана Анатоліївна.

Посадовиця нагадала, що Хмельницька інфекційна лікарня є госпітальною базою на випадок виявлення даного захворювання. Лікарня забезпечена необхідними засобами для надання медичної допомоги хворим на цю недугу. Така ж сама ситуація і в районних лікарнях.


1

Заступник голови адміністрації зауважила, що на сьогоднішній день введені суцільні заборони, які поширюються на діяльність навчальних закладів, пасажирських перевезень (регулярних і нерегулярних перевезень загальнодержавного та міжобласного рівнів). Якщо говорити про перевезення в межах населеного пункту, то це має бути одночасно не більше 10 осіб. Такі ж обмеження стосуються залізничних перевезень. Крім окремих випадків за погодженням з Мінінфраструктури та Міністерства охорони здоров’я.

Поряд з цим, встановлена заборона на діяльність усіх торговельно-розважальних центрів, закладів громадського харчування, салонів краси та інших сфер, де можуть надаватися послуги населенню.

Крім того, Оксана Ситницька повідомила, що сьогодні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, яким також передбачаються додаткові обмеження, зокрема, встановлено відповідальність за порушення норм санітарної безпеки, передбачається виплата надбавок медпрацівникам, які будуть залученні до лікування пацієнтів хворих на відповідне захворювання та низка інших заходів, які будуть оприлюднені після підписання даного закону.


1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації