Хмельниччина отримала надсучасний апарат для виявлення коронавірусу

Передала його області компанія «Епіцентр», що стало можливим завдяки ініціативі Офісу Президента України в рамках кооперації зусиль великого бізнесу та місцевої влади задля подолання цієї інфекції. Саме про це повідомив під час сьогоднішньої пресконференції голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.


1

«Президент Зеленський виступив з пропозицією щодо зустрічі з представниками великого бізнесу, тому що в контексті ситуації, що склалася в Україні, ми всі маємо об’єднатися для подолання загрози, яка наразі стоїть перед народом України – коронавірусної інфекції», – зазначив посадовець.

Як розповів голова адміністрації, коли в Україні постала загроза поширення цієї небезпечної хвороби, в області одразу проаналізували стан готовності усіх установ до роботи в умовах епідемії. Тоді і з’ясувалося, що наявний у вірусологічній лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» апарат для проведення досліджень  застарів і не може забезпечити потрібну ефективність роботи.


1

“Проявивши свою соціальну відповідальність, компанія “Епіцентр” придбала для Хмельниччини необхідне обладнання – ампліфікатор Real-time CFX-96 Touch. Його вартість – майже 1 мільйон гривень,” – сказав заступник генерального директора, директор з роздрібної торгівлі ТОВ «Епіцентр К» Володимир Гончаров.

Наразі таких апаратів в Україні лише п’ять. Це шестиканальний прилад, який дозволить вірусологам оперативно перевірити на інфікованість коронавірусом одразу 96 осіб. Час, який потрібний на проведення повного аналізу – всього 6 годин, тобто ампліфікатор дозволить в рази скороти час та витрату ресурсів на доставку біоматеріалів до столиці чи сусідніх областей.


1

“Ми чуємо багато розмов про те, що нам потрібні експрес-тести, і це дійсно так, але вони не дають змоги точно встановити діагноз і вчасно ізолювати носія. Саме цей апарат дозволить оперативно виявляти осіб, що вже захворіли, незалежно від того на якій стадії його хвороба. Це дозволить нам швидко та ефективно реагувати на загрозу”, – зауважив Дмитро Габінет.

Завдяки новому апарату ПЛР медичні працівники оперативно та в стислі терміни прийматимуть рішення щодо вибору протоколу лікування пацієнтів, необхідності відстеження контактних осіб та виявлення можливих випадків інфікування серед них задовго до того, як з’являться перші симптоми хвороби. Відтак це дасть змогу значно зменшити кількість інфікованих.

Варто відзначити, що придбане обладнання призначене не лише для діагностики коронавірусу. Воно буде використовуватися і для інших лабораторних досліджень, таких як вірусний гепатит В, вірусний гепатит С, грипи типу А та Б.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації