Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 29.03.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», станом на 10:00 29 березня в Україні за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів загалом підтверджено 418 випадків COVID-19. Протягом доби отримано 109 позитивних результатів ПЛР-дослідження на нову коронавірусну інфекцію.

Усього зафіксовано 9 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 5 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області. За добу у Хмельницькій області було зареєстровано 2 випадки підозри на коронавірусну інфекцію, 1 - підтвердилася. Протягом доби до Хмельницької інфекційної лікарні госпіталізовано 4 людини, з них 1 -грип, 1 - ГРВІ, 1-Covid - 19, що підтвердився і 1 - підозра. Стан 2 хворих на COVID-19 середньої важкості. Результати аналізів на COVID-19 11 медпрацівників інфекційної лікарні - негативні.

На лікуванні у закладі перебувають 56 хворих, серед яких 14 дітей. 13 пацієнтів – з пневмоніями.

За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 6 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), 1 пацієнт з підозрою на COVID-19 був госпіталізований. До ЛПЗ області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 18 осіб, з них 2 – у важкому стані та потребували штучної вентиляції легень. З ГРЗ госпіталізовано 13 людей, в т. ч. 4 – з пневмонією, 6 громадянам.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за добу відбулося 352 таких заходів, в тому числі на ТБ, радіо, надруковано публікацій у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

У Хмельницькій області створено штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До складу штабу увійшли, в тому числі, представники Департаменту охорони здоров’я ОДА, ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я». Штаб створений з метою безпосередньої організації і координації робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

28 березня вірусологічна лабораторія ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» успішно опанувала методику проведення досліджень на новому ампліфікаторі, який з’явився тут тиждень тому завдяки допомозі спонсора. Прилад поки що працює в режимі верифікації, тобто усі дослідження, які проводять лікарями на цьому апараті, мають бути підтверджені у референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Згідно з вимогами нормативних документів, мають бути підтверджені перші 10 негативних та 5 позитивних результати досліджень, проведених у лабораторії. Після цього аналіз буде проводитися автономно, тобто остаточний діагноз щодо наявності чи відсутності у хворого COVID-19, обласний лабораторний центр встановлюватиме самостійно. Наразі лабораторія вже підтвердила серію з 10 негативних тестів, а також 1 позитивний.

28 березня відбулася чергова сесія обласної ради. На ній депутати вирішили виділити 20 млн. грн. на боротьбу з коронавірусом. Оскільки, за останній час ситуація по Україні змінилася, необхідно забезпечити додатковим фінансовим ресурсом медзаклади області. Попередньо вже було виділено Хмельницькій інфекційній лікарні 3,6 млн. грн. на придбання лікарських засобів та засобів індивідуального захисту.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.