Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 31.03.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів підтверджено 549 випадків COVID-19. Зафіксовано 13 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 8 людей вже одужали, з них 2 дітей, — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

З початку року Центр громадського здоров’я України отримав 2642 підозри на нову коронавірусну інфекцію.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області. На сьогодні у Хмельницькій області загалом зафіксовано 3 хворих на коронавірусну інфекцію, зареєстровано 4 підозри, що перебувають на етапі дослідження. У Хмельницькій інфекційній лікарні перебувають 52 хворих, 9 з яких – діти. Протягом доби до закладу госпіталізовано 3 осіб з діагнозами «грип» і «пневмонія». Наразі в інфекційній лікарні 3 хворих з діагнозом COVID-19, 18 хворих на пневмонію.

За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 14 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). До ЛПЗ області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 28 осіб, в т. ч. 1 людину у важкому стані. З ГРЗ ушпиталено 22 людини, в т. ч. 7 – з пневмонією. Усім госпіталізованим провели експрес-тести: 17 – на COVID-19 та 5 – на грип. Госпіталізовано 1 особу хвору на коронавірусну інфекцію.

На самоізоляції наразі перебувають 2914 осіб, загалом з початку карантину – 3792. Спостереження за цими пацієнтами проводять медичні працівники територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за добу відбулося 545 таких заходів, в тому числі на ТБ, радіо, надруковано публікацій у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

Департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА, відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби СОVID-19 В. Ляшка від 26.03.2020 № 2 «Про організацію заходів з метою мінімізації поширення коронавірусної хвороби СОVID-19 під час проведення діагностики», розробив та видав наказ від 28.03.2020 № 50 «Про створення мобільних медичних бригад з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19».

Відповідно до наказу, керівників ЗОЗ області зобов’язані невідкладно організувати мобільні медичні бригади з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19. За оперативною інформацією станом на 30 березня на всіх адміністративних територіях області створено 34 мобільних медичних бригади з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19. Однак, процес створення наразі триває і дані будуть оновлені.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.