Роман Примуш провів брифінг щодо ситуації з протидії поширення коронавірусної інфекції на території області

Сьогодні черговий брифінг для журналістів щодо ситуації з протидії поширення коронавірусної інфекції на території області провів перший заступник голови адміністрації Роман Примуш.


1

Під час брифінгу він детально розповів про діяльність та роботу обласного штабу з протидії надзвичайної ситуації. Так, штаб розпочав свою роботу 27 березня 2020 року. Аналогічні штаби створені у всіх районах та містах обласного значення. Його метою є координація роботи з протидії надзвичайної ситуації, зокрема поширення коронавірусу (оперативне реагування на випадки такого захворювання, проведення дезінфекцій і здійснення контролю щодо карантинних заходів на території області, забезпечення закладів охорони здоров’я засобами індивідуального захисту, контроль за дотриманням ізоляції особами, проведення аналітичної роботи, тощо).

Нагадаємо, до обласного штабу можна зателефонувати: +38 068 312 99 04 та +38 038 2 69 91 79 (цілодобово).

Посадовець також повідомив, що на ізоляції в області знаходиться більше 3 тис. осіб. Частина цих осіб прибули з-за кордону, інша частина – це особи, які знаходяться на самоізоляції за приписом лікарів.

Варто зазначити, що в області функціонує 2 заклади обсервації (с. Головчинці “Берег надії” та м. Кам’янець-Подільський “Центр соціальної допомоги”). Ці заклади готові до прийняття осіб. Проте, додав спікер, наразі жодної особи, яка б підпадала під дію відповідної постанови або потребувала обсервації в області немає.


1

Також перший заступник голови адміністрації проінформував, що на території області 71 тис. осіб знаходиться під наглядом працівників соціального захисту населення. Серед них, звичайно, є ті хто потребує доставки продуктів, медикаментів та ін. Для здійснення цієї роботи в області є 1130 працівників соціальної сфери.  Нагадаємо, що у службі соціального захисту населення працює “гаряча” лінія для осіб, які потребують такої допомоги (0-800-502-958).

Окрім того, Роман Примуш розповів, що штаб здійснює координацію роботи мобільних бригад, які здійснюють оперативний відбір проб в осіб, що мають підозру на COVID-19. Наразі в області створено 47 таких бригад.

Також штаб координує роботу 36 служб дезінфекції. Відповідні служби створення у всіх районах та містах обласного значення. Їхнім завданням є проведення дезінфекції на території виявленого захворювання та навколо неї. Так, за минулі вихідні було проведено дезінфекцію на 1680 км доріг, більше 800 заходів дезінфекції проведено на ринках, зупинках, закладах, де реалізуються продукти харчування, тощо.

Паралельно координується робота щодо контролю карантинних заходів. Так, за минулу добу проведено 900 таких заходів, надано 383 рекомендації суб’єктам господарювання щодо порушення карантинних норм, а також працівниками Нацполіції складено 3 протоколи про порушення карантинних заходів.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації