Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС

23 квітня в он-лайн форматі відбулося засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів засідання голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.

На розгляд членів комісії було винесено п’ять питань, що стосувалися додаткових заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції в Хмельницькій області.


1

Одне з найважливіших – питання щодо вжиття додаткових протиепідемічних заходів на території області у традиційні після пасхальні (післявеликодні) поминальні дні, адже від того, чи вдасться запобігти скупченню людей на кладовищах у ці дні багато в чому залежатиме контрольованість епідситуації на Хмельниччині в найближчі тижні.

Враховуючи рішення державної комісії з питань ТЕБ і НС та рекомендації Міністерства охорони здоров’я України, комісія доручила головам районних державних адміністрацій, органам місцевого самоврядування вжити заходів з метою обмеження доступу громадян до кладовищ у період з 25 квітня по 03 травня 2020 року, окрім здійснення обрядів поховання. На цей самий період доручено припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспорту задіяного в обрядах поховання та розмістити на входах до кладовищ оголошення про тимчасове обмеження щодо їх відвідування.


1

Окрім того, головам районних державних адміністрацій та органам місцевого самоврядування рекомендовано провести відповідну роботу з представниками релігійних конфесій щодо перенесення традиційних післяпасхальних (післявеликодніх) поминальних днів на Троїцьку поминальну суботу (6 червня 2020 року).

Наступним питанням порядку денного, яке обговорили на засідання була робота оптового ринку продовольчих продуктів. Як зауважив Дмитро Габінет, функціонування ринку було дозволене за умови строгого дотримання усіх санітарних норм, а також відпуску продуктів лише оптовим покупцям. Утім до облдержадміністрації неодноразово надходили повідомлення, що вимоги ці не виконуються. Нещодавно і сам голова ОДА став свідком, коли продавець однієї з торгових точок відпускав продукти харчування у роздріб.

У зв’язку із такою ситуацією комісія доручила ТОВ «Хмельницька універсальна компанія» спільно з адміністрацією дочірнього підприємства “Ринок Дубово” забезпечити неухильне виконання п.4 протоколу регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 27.03.2020 №7 щодо здійснення оптової торгівлі та дотримання відповідних санітарних норм та відпуску продуктів харчування виключно суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію продуктів харчування для населення.


1

Головному управлінню Національної поліції в області доручено спільно з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Хмельницькій області забезпечити належний та дієвий контроль за дотримання відповідних санітарних норм та відпуску продуктів харчування виключно суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію продуктів харчування для населення.

Ще одне питання порядку денного – вжиття додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19 на території Чемеровецького району комісія, оскільки наразі тут зареєстровано найбільше в області випадків захворювання. За результатами обговорення комісія зобов’язала голову Чемеровецької райдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування Чемеровецького району заборонити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, усіх форм власності, крім торгівлі пальним, лікарськими засобами та медичним приладдям з 21.00 годин 24 квітня 2020 року до 24.00 години 26 квітня 2020 року.


1

Також у ході засідання члени комісії обговорили питання організації функціонування окремих закладів охорони здоров’я в умовах карантину. Зокрема, мова йшла про роботу Хмельницької та Чемеровецької ЦРЛ.
Враховуючи стабілізацію епідеміологічної ситуації в КНП «Хмельницька ЦРЛ», комісія вирішила відновити з 25.04.2020 року функціонування акушерсько-гінекологічного, інфекційного та дитячого відділень лікарні у госпітальному режимі.

Також враховуючи результати проведеного ПЛР-тестування хворих та медичного персоналу КНП «Чемеровецька ЦРЛ», при подальшій стабільній епідеміологічній ситуації в лікувальному закладі, головному лікарю КНП «Чемеровецька ЦРЛ» дозволили відновити з 30.04.2020 року функціонування закладу з визначеною маршрутизацією хворих Чемеровецького району.

Окрім того, до 29.04.2020 року в Чемеровецькій ЦРЛ мають бути проведені усі необхідні дезінфекційні заходи та проведено заключну.

Керівництву Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з керівниками закладів охорони здоров’я доручили також провести додаткові навчання щодо дотримання суворого інфекційного контролю в лікувальних закладах та належного використання засобів індивідуального захисту, необхідних для запобігання поширенню інфекцій під час надання медичної допомоги.

На завершення комісія розглянула питання роботи закладів соціальної сфери по обслуговуванню людей на дому та в діючих будинках-інтернатах в умовах карантину.

Як зазначила заступниця голови ОДА Оксана Ситницька, наразі усі ці заклади працюють в закритому режимі, обмежено можливість відвідування їх мешканців родичами та знайомими. Однак питання має бути на постійному контролі соціальних служб та медиків, адже в умовах епідемії COVID-19 потрібно максимально забезпечити дотримання усіх пересторог, щоб інфекція не потрапила до закладів, мешканці яких особливо вразливі для хвороби.

За результатами обговорення Департаменту соціального захисту населення та Департаменту освіти і науки ОДА спільно з керівниками відповідних підвідомчих закладів доручили вжити заходів щодо забезпечення працівників установ засобами індивідуального захисту, спецодягу та приладами для швидкого здійснення температурного скринінгу, в тому числі за рахунок благодійної допомоги. Окремо наголошено на необхідності дотримання в підвідомчих закладах карантинних заходів, в тому числі заборони відвідувань та своєчасного проведення дезінфекційних заходів.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації