Спеціалізована медична служба цивільного захисту Хмельницької області провела спеціальне тренування

10 березня цього року Департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА видав наказ «Про створення складу спеціалізованої медичної служби цивільного захисту Хмельницької області». Керівником затверджений директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Худенко. До її складу ввійшли посадові особи Департаменту, ГУ Держпродспоживслужби України у Хмельницькій області, ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я», Хмельницької обласної фірми «Фармація». Було створено штаб і оперативну групу штабу.

17 липня на виконання «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у 2020 році» було проведене спеціальне тренування обласної спеціалізованої медичної служби цивільного захисту. Темою були «Дії органів управління, сил та засобів обласної спеціалізованої медичної служби у разі виникнення медико-біологічної надзвичайної ситуації на території Хмельницької області».

Метою тренувань було відпрацювання практичних дій щодо приведення до готовності до роботи обласної медичної служби при виникненні НС; перевірка взаємодії органів управління служби всіх рівнів під час дій з подолання наслідків НС; удосконалення практичних навиків керівного складу щодо ухвалення рішень з використання сил та засобів служби; надання методичної допомоги керівництву районних спеціалізованих медичних служб у разі виникнення НС.

У ході тренування було відпрацьовано алгоритм роботи обласної спеціалізованої служби щодо реагування на НС, послідовність роботи та дій посадових осіб у напрямку виконання завдань служби. За результатами проведення тренування було складено звіт, що було направлено на адреси райдержадміністрацій із завданням, які необхідно виконати щодо підготовки органів виконавчої влади щодо попередження ліквідації НС.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.