В ОДА обговорили питання підготовки до другої хвилі COVID-19

Сьогодні голова адміністрації Дмитро Габінет провів робочу нараду, яка стосувалася питання підготовки закладів охорони здоров’я області до другої хвилі COVID-19. До спілкування долучилися заступник голови ОДА Оксана Ситницька, директор Департаменту охорони здоров’я Олександр Худенко, директор Департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич, директор КНП «Хмельницька обласна лікарня» Хмельницької обласної ради Яків Цуглевич, начальник військового госпіталю Сергій Мельник, директор КНП “Хмельницький обласний центр громадського здоров’я” Наталія Ткачук, та інші запрошені.

Розпочинаючи нараду, голова адміністрації зазначив, що динаміка захворюваності в області продовжує зростати, відтак виникає необхідність у залучені наступних закладів охорони здоров’я, як це передбачено планом перепрофілювання. Тому, додав він, необхідно здійснити усі підготовчі процеси та вжити відповідних заходів для того, щоб лікарні другої хвилі якісно надавали медичну допомогу хворим на COVID-19.


1

В свою чергу, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Худенко запевнив, що госпітальна база закладів охорони здоров’я області готова надавати медичну допомогу в повному обсязі. Він повідомив, що на сьогоднішній день госпіталізація хворих на коронавірусну інфекцію вийшла за межі Хмельницької інфекційної лікарні і уже 2 заклади  першої хвилі надають медичну допомогу відповідній категорії пацієнтів. Це Дунаєвецька і Славутська ЦРЛ.

Поряд з цим, за його словами, вже розпочато роботу з підготовки другої хвилі закладів охорони здоров’я на випадок необхідності їх запуску (Хмельницький міський перинатальний центр, Городоцька, Ізяславська, Кам’янець-Подільська, Старокостянтинівська та Шепетівська ЦРЛ).


1

Зазначимо, що лікарні першої хвилі розраховані на 470 осіб, другої хвилі – 380 осіб. Загалом сумарна кількість ліжко місць в області для лікування хворих на коронавірусну інфекцію складає 850 осіб.  Станом на 12.00 на стаціонарному лікуванні в області перебуває 147 осіб, з них 138 осіб в ХІЛ, 5 – Славутській ЦРЛ та 4 – Дунаєвецькій ЦРЛ.

Порушили присутні і питання кадрового забезпечення лікарень першої і другої хвилі у разі необхідності, забезпечення лікарськими засобами та відповідним фінансуванням. Окремо учасники наради обговорили питання проведення вакцинації серед дітей та дорослих, а також шляхи підвищення рівня охоплення вакцинацією населення області, в частині проведення інформаційної кампанії щодо важливості вакцинації у ЗМІ та соціальних мережах.


1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації