У Хмельницькому обговорили «Актуальні питання гастроентерологічної допомоги населенню краю»

26 квітня у конференц-залі Державного патологоанатомічного центру відбулася конференція терапевтичної служби краю. На ній розглянули «Актуальні питання гастроентерологічної допомоги населенню області». Перед медиками виступали не лише лікарі із закладів Хмельницької області. Участь у конференції взяли також колеги з Буковини, Києва та Львова.

Зокрема, про холестаз розповідала кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету, Заслужений лікар України Марина Патратій. Фахівець займається вивченням особливостей дисбактеріозу кишечнику у хворих з різноманітною патологією внутрішніх органів. Марина Патратій є співавтором 6 навчальних посібників та автором майже 120 наукових робіт, серед яких – 2 монографії, 20 статей у журналах, 2 методичних рекомендації, 3 інформаційних листи, отримала 2 патенти України на винахід та 8 рацпропозицій.

Про медикаментозні та дієтичні рекомендації лікування панкреатиту інформувала доктор медичних наук, професор кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО ім. П. Л. Шупика, Заслужений лікар України Галина Анохіна. За досягнення в галузі науки та охорони здоров’я її неодноразово нагороджували Почесними грамотами МОЗ України та Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Галина Анатоліївна є визнаним фахівцем в галузі дієтології та засновником наукового напрямку – нутріціологія. У 2004 році міжнародна академія «Забезпечення безпеки життєдіяльності» при ООН нагородила її медаллю Гіппократа. Основні напрямки наукової та практичної діяльності Галини Анохіної стосуються розробки методів індивідуального раціонального та лікувального харчування хворих із різноманітною патологією. Під керівництвом професора Анохіної виконано і захищено 3 кандидатські і 1 докторську дисертацію. Фахівець є автором понад 250 наукових робіт, серед яких монографії, посібники, підручник «Дієтологія» (2011), (2012), «Гастроентерологія» (2007), «Гастроентерологія» у П томах (2016- 2017рр.).

Також у ході конференції учасники проаналізували підсумки роботи гастроентерологічної служби; сучасні тенденції в діагностиці та лікуванні передпухлинних захворювань товстої кишки та колоректального раку; розглянули актуальні питання дитячої гастроентерології; кислотозалежні захворювання; використання пробіотиків в лікування гострої діареї з позиції доказової медицини; неалкогольну жирову хворобу печінки. Крім того, підсумували результати роботи терапевтичної служби області за І квартал 2018 року.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1