В ОДА обговорили питання боротьби з наркозалежністю серед молоді та дітей

20 серпня заступниця голови адміністрації Оксана Ситницька провела робочу нараду з питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та боротьби з наркоманією серед молоді.

До участі у нараді долучилися директорка обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк, керівник обласного центру соціально-психологічної реабілітації для алко-наркозалежних Анатолій Федорук, керівники профільних департаментів та управлінь ОДА, представник ГУ Нацполіції у Хмельницькій області, громадськість.


1

Розпочинаючи спілкування, заступниця голови відмітила, що на сьогоднішньому зібрані необхідно не тільки  напрацювати певні пропозиції, але й знайти шляхи координації роботи усіх служб, які задіяні та дотичні до роботи в цьому напрямку.

«В умовах сьогодення боротьба з таким явищем як наркозалежність серед дітей та молоді постає все гостріше з кожним днем. Тому ми маємо щодня працювати над посиленням інформаційно-роз’яснювальної роботи не тільки серед молоді, а й батьків, педагогів та загалом жителів області», – сказала посадовиця.


1

Першочергово слово для доповіді було надано заступнику начальника управління боротьби з наркозлочинністю в Хмельницькій області Юрію Варцабі. Доповідач розповів про заходи, що здійснюються працівниками Нацполіції щодо недопущення поширення наркотичних засобів, психотропних речовин на території області. Так, на даний час в області зареєстровано 544 кримінальних правопорушення в сфері незаконного обігу наркотиків та 208 кримінальних правопорушень щодо збуту наркотичних засобів. За його словами, основна увагу працівників Нацполіції при здійсненні такої роботи зосереджена на збуті наркотичних засобів, тобто перекриття каналу надходження.


1

Також додав він, з кожним роком більшої розповсюдженості набуває збут наркотичних засобів через мережу інтернет та прихованої реклами на фасадах будівель. Уже зареєстровано понад 20 кримінальних правопорушень саме з незаконним обігом наркотичних засобів через мережу інтернет.

Висловили свою думку та бачення з приводу попередження та профілактики наркотичної залежності серед молоді та дітей і представники Департаменту охорони здоров’я, освіти та науки, молоді та спорту та обласного центру соціальних служб.

Окремо учасники наради обговорили проект плану заходів щодо недопущення поширення наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та наркоманії серед молоді на період до 2021 року та виконання діючих програм з даного питання.

За результатами наради прийнято рішення розробити загальну обласну програму по боротьбі та профілактиці із наркозлочинністю в області, створити єдину «гарячу» лінію для наркозалежних осіб, напрацювати плани роботи та тренінги з педагогічними працівниками, учнями та студентами.

Окремої уваги заслуговує посилення інформаційної роботи в цьому напрямку.


1

1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації