Роман Примуш провів селекторну нараду з керівниками районних та міських штабів з ліквідації надзвичайної ситуації

Сьогодні під головуванням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, першого заступника голови ОДА Романа Примуша проведено он-лайн нараду щодо реалізації вимог наказу МОЗ України від 17.09.2020 року №2122 “Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)”. До спілкування долучилися керівник обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Юрій Корева, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Худенко, керівники робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації міст та районів області, представник ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” та інші запрошені.


1

Засідання було ініційоване з метою роз’яснення учасникам наради більш детально про внесені зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19). Так, заступник директора ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” Микола Коломієць та фахівці ДОЗ розповіли про внесені зміни в частині проведення діагностики методом ПЛР, питання співпраці з приватними лабораторіями, які мають право в області здійснювати ПЛР – дослідження, дотримання порядку відбору проб біоматеріалу для проведення аналізу на коронавірусну хворобу, питання лікування окремої категорії пацієнтів (вагітних, людей з психічними розладами), тощо.


1

Роман Примуш закликав учасників наради досить відповідально віднестися до виконання вказаного наказу. “В період який наразі настає, а саме коли до коронавірусної інфекції додадуться захворювання на грип та інші вірусні захворювання, ми маємо чітко реагувати і правильно організувати роботу, оскільки не можна допустити з одного боку, щоб не надати належну медичну допомогу хворим на COVID-19, а з іншого – безпідставно завантажувати заклади охорони здоров’я”, – сказав посадовець.

Відтак, за результатами наради надано доручення керівникам робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації міст та районів області  спільно з Департаментом охорони охорони здоров’я ОДА організувати та провести навчання медичних працівників щодо реалізації вимог наказу МОЗ України від 17.09.2020 року №2122 “Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)”.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації