Максим Степанов повідомив про запуск оновленого сервісу єМалятко 2.0

Комплексна послуга “єМалятко” відтепер допомагає батькам новонароджених дітей отримувати 9 державних послуг від різних органів влади через заповнення однієї заяви в особистому кабінеті на порталі “Дія”. Ще до минулого тижня підставою для такої реєстрації було паперове медичне свідоцтво. Відтепер завдяки спільній роботі МОЗ, НСЗУ, Мінцифри, Фонду Східної Європи, програми EGAP йому на заміну прийшов електронний медичний висновок, що дозволяє лікарю після народження дитини юридично підтвердити цей факт в електронній системі охорони здоров’я. Про це під час щоденного брифінгу повідомив Міністр охорони здоров`я Максим Степанов.

“Це тільки початок. У планах міністерства повністю позбутись будь-яких паперових носіїв, зробити зберігання інформації про пацієнта максимально зручним для всіх. Це важлива складова ініціативи президента України Володимира Зеленського “Держава в смартфоні”, – сказав очільник МОЗ.

Послуги, які вже можна отримати у “єМалятко” на порталі “Дія”:

➡ державна реєстрація народження та визначення походження дитини;
➡ реєстрація місця проживання дитини;
➡ призначення державної допомоги при народженні дитини;
➡ призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
➡ внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
➡ реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
➡ видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
➡ визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
➡ внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Нагадаємо, що наразі МОЗ готується до старту розробки програмного продукту для формування прозорих і реалістичних замовлень ліків від закладів охорони здоров’я. Такий модуль eStock буде інтегровано з eHealth.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації