На Хмельниччині запрацював інсультний центр

Відсьогодні пацієнти з інсультом матимуть можливість отримати сучасну високоспеціалізовану медичну допомогу на базі новоствореного інсультного центру, який запрацював у Хмельницькій обласні лікарні.

Хвороби, пов’язані з гострими порушеннями мозкового кровообігу є одними із найпоширеніших причин інвалідизації та смертності населення. В області стається до 4 тисяч випадків інсульту за рік, проте раніше спеціалізованих умов для повноцінного лікування таких хворих не було. Їх лікували в непристосованих для цього неврологічних відділеннях.

Завдяки створенню інсультного центру допомога пацієнтам з такими хворобами надаватиметься на принципово новому сучасному рівні з дотриманням протоколів лікування та використанням передових технологій лікування, в тому числі і хірургічних.

З нагоди урочистого відкриття заклад відвідали голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, народний депутат України Олександр Герега та інші поважні гості.


1

Як повідомив директор КНП «Хмельницька обласна лікарня»  Яків Цуглевич, у центрі, який розрахований на 30 цілодобових ліжок, буде надаватися увесь пакет послуг хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу, з ішемічним та геморагічним інсультом. Також хворі будуть отримувати реабілітаційну допомогу.


1

“Сьогодні ми маємо приємну подію – відкриття інсультного центру в Хмельницькій обласній лікарні. На створення центру з обласного бюджету було виділено майже 4 млн грн. Долучився до цього проекту і соціально відповідальний бізнес. І сьогодні бачимо результат цієї ефективної співпраці. Я щиро дякую усім, хто долучився до цього важливого і потрібного людям проєкту. Маю надію, що надання медичної допомоги хворим в цьому центрі дозволить зберегти життя та здоров’я сотням подолян”, – сказав голова адміністрації Сергій Гамалій.

Також очільник області вручив лікарям центру подарунок – електрокардіограф.


1

Зазначимо, що загальні витрати на створення відділення складають більше 5 млн. гривень. Зокрема, проведено капітальний ремонт приміщень вартістю 3,77 млн. грн., з них – 3,4 млн. грн. обласного бюджету.

Крім того, за рахунок благодійної допомоги закуплено побутове та медичне обладнання відділення, в тому числі для оснащення реабілітаційної зали згідно пакету Національної служби здоров’я України «Реабілітаційні послуги».


1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації