Володимир Юр’єв з робочим візитом відвідав Славуту та Шепетівку

3 лютого заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв відвідав з робочим візитом Шепетівку та Славуту. Основна мета – ознайомлення із станом реалізації важливих інфраструктурних об’єктів, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.


1

Спільно з директором Департаменту розвитку громад, будівництва та ЖКГ Вірою Бригадир, керівником ДП “Обласна служба єдиного замовника” Андрієм Колесніком та радником голови ОДА Олександром Завроцьким посадовець ознайомився із ходом будівельних робіт в опорних лікарнях Шепетівки та Славути, де в рамках програми Президента України  “Велике будівництво” проводиться реконструкція приймальних відділень, аби вони відповідали сучасним стандартам надання медичної допомоги, а також відвідав будівельний майданчик корпусу №1 НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» в Славуті, що фінансуватиметься у 2021 році за кошти ДФРР.


1

Нагадаємо, що у 2020 році Хмельниччина отримала 80 млн грн субвенції з державного бюджету на оновлення приймальних відділень 10 опорних лікарень. З них у минулому році було освоєно 79,849 млн грн, або 99,8%.  Разом з тим, вартість реконструкції приймальних відділень по 4 закладах склала понад 10,0 млн грн., а тому будівництво було заплановано здійснити у дві черги. Серед цих лікарень – Славутська та Шепетівська ЦРЛ. Наразі будівельні роботи вийшли на завершальний етап, і планується їх завершення у найближчі місяці.  Слід зауважити, що відповідно до наказу Мінрегіону, фінансування їх має здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів або з інших джерел.


1

Володимир Юр’єв оглянув приміщення відділень, поспілкувався з Шепетівським та Славутським міськими головами Віталієм Бузилем та Василем Сидором, районними керівниками, представниками підрядників та керівниками лікувальних закладів.


1

Замовником будівництва обидвох відділень виступає ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника». Будівельні роботи в них були розпочаті у вересні минулого року. По Славутській ЦРЛ у 2020 році профінансовано з державного бюджету  9,572 млн грн, з яких освоєно 9,569 млн грн, роботи виконує ТОВ «Компанія «Галеон», по Шепетівській ЦРЛ – 10,76 млн грн, які освоїли повністю, підрядником є ТОВ «Білдермакс».


1

У ході розмови було окреслено першочергові завдання, над реалізацією яких зараз працюють спільно представники влади влади, лікарі та будівельники. Це, зокрема, завершення монтажу так званого “важкого” медичного обладнання – комп’ютерних томографів. Два таких апарати для цих відділень, вартістю 14,5 млн грн кожен, були закуплені МОЗ України та уже надійшли в область. Оскільки це дороговартісне обладнання потребує дуже чіткого дотримання як вимог щодо температури та вологості в приміщенні, так і вимог до рентген-захисту цих приміщень, то наразі будівельники проводять завершальні роботи, аби умови в них відповідали усім нормам. Незабаром Шепетівська ЦРЛ має отримати також новітній рентген-апарат та УЗД-сканер, ще один апарат ультразвукової діагностики надійде до Славутської ЦРЛ. Триває закупівля іншого обладнання відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ України. Також у Шепетівці вирішується питання щодо підключення відділення до централізованого теплопостачання та забезпечення необхідної потужності електричної мережі.


1

Головне питання, що стоїть наразі на порядку денному – виділення співфінансування з місцевих бюджетів. Володимир Юр’єв наголосив, що для успішної реалізації проєктів має бути налагоджена максимальна співпраця усіх представників влади та місцевого самоврядування, у тому числі і тих громад, які будуть користуватися послугами цих лікувальних закладів. Зазначені лікарні є опорними, тобто довозитися сюди будуть пацієнти не лише з Шепетівської чи Славутської, а й сусідніх громад, тому вони мають також долучитися до співфінансування. З свого боку, запевнив посадовець, облдержадміністрація готова сприяти вирішенню усіх питань, що можуть виникнути на завершальному етапі реконструкції приймальних відділень.


1

“В останні роки ми бачимо реальну фінансову підтримку різноманітних проєктів в області з боку держави через державні програми, і запевняю, що ми будемо максимально відпрацьовувати, аби залучити для нашої Хмельниччини максимум фінансування,” – наголосив заступник голови ОДА.


1

На завершення візиту Володимир Юр’єв відвідав також Славутську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, де цьогоріч буде продовжено добудову нового корпусу. Василь Сидор зазначив, що ця школа є однією з кращих не лише в області, а й Україні, педагогічний колектив об’єднує талановитих та фахових вчителів, а випускники школи демонструють найвищі результати на ЗНО. Проте наразі набір приміщень у навчальному закладі не відповідає потребам, і діти змушені навчатися в переповнених класах. Як зауважив Славутський міський голова, у новому корпусі планують обладнати спеціалізовані навчальні класи для учнів старшої школи. Цьогоріч на добудову цього об’єкта з ДФРР планується виділити 30 млн грн, ще частину у рамках співфінансування виділять з місцевого бюджету.


1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації