В облдержадміністрації відбулося засідання госпітальної ради

Важливі питання функціонування та подальшого розвитку системи охорони здоров’я області обговорили 4 лютого на засіданні госпітальної ради Хмельницького госпітального округу. Розпочав його заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв. Засідання було першим у цьому році і знаково, що до спілкування долучився голова облдержадміністрації Сергій Гамалій та представниця Міністерства охорони здоров’я, радниця Міністра Ірина Сисоєнко. Участь в розмові взяв також перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін.


1

Ірина Сисоєнко завітала на Хмельниччину з робочим візитом, аби на місці ознайомитися з окремими питаннями роботи закладів охорони здоров’я та окреслити проблематику, яка хвилює медичну спільноту області та може бути вирішена саме на центральному рівні.

Чи не головне питання, яке хвилює медиків та керівників як громад, так і районів та області в цілому – фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня в умовах завершення адміністративно-територіальної реформи. Саме проблеми, що пов’язані з передачею майна районних лікарень на баланс територіальних громад та неврегульованість питання їх утримання, найчастіше говорили учасники спілкування.


1

Володимир Юр’єв зазначив, що наразі триває перехідний період, і він є дуже складним. Зокрема, якщо окремі лікарні були передані на баланс громадам, які є відносно самодостатніми і здатні справлятися з ситуацією, то є й такі громади, що не в змозі утримувати заклади. Саме тому, на його думку, у перехідний період до вирішення питань має долучатися і обласний, і державний бюджет, для того, щоб пройти його порівняно комфортно і не втратити лікарні, які сьогодні надають якісні медичні послуги населенню.

Окрім утримання лікарень, у ході розмови звучали також питання щодо забезпечення опорних лікарень дороговартісним медичним обладнанням, підготовки медичних кадрів вузької спеціалізації, зокрема лікарів-рентгенологів, фахівців для роботи на комп’ютерному томографі, механізму надання закладами платних послуг, забезпечення потреби області в інсуліні, ліках для людей з трансплантованими органами, функціонування Центрів громадського здоров’я, тощо.


1

Відповідаючи на численні питання, пані Ірина запевнила, що всі порушені у ході розмови проблеми будуть озвучені керівництву МОЗ, та зауважила, що саме спілкування на місцях дозволяє чітко визначити, яких саме законодавчих ініціатив очікують від МОЗ в першу чергу.

«Хочу в черговий раз наголосити, що Міністерство охорони здоров’я та його керівник Максим Степанов налаштовані на підтримку регіонів, медичних закладів заради отримання максимального якісного результату, а також завжди готові і відкриті до комунікації,» – сказала Ірина Сисоєнко, підсумовуючи.


1

В свою чергу Сергій Гамалій висловив гості вдячність за участь в розмові, та висловив сподівання на плідну співпрацю, адже саме охорона здоров’я – це один з пріоритетів, над яким працює обласна влада з метою створення кращих умов надання медичної допомоги для мешканців Хмельниччини.

Далі у ході засідання Госпітальної ради учасники обговорили пропозиції щодо визначення спроможної мережі Хмельницького госпітального округу та затвердили план роботи госпітальної ради на 2021 рік. Окрім того було заслухано питання щодо організації в області масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 та інформацію про стан виконання пілотного проекту щодо осучаснення приймальних відділень опорних лікарень області.


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації