У Департаменті охорони здоров’я проаналізували стан імунопрофілактики населення області у 2020 році

Участь в оперативній нараді взяли представники ДОЗ та Хмельницького обласного центру громадського здоров'я. Учасники наради підкреслили, що показники виконання плану профілактичних щеплень за минулий рік нижчі від рекомендованих ВООЗ. На фоні дискусій навколо вакцинації від COVID-19, багато краян ігнорують щеплення від інших небезпечних хвороб. При цьому, вакцини в закладах ПМСД достатньо, а от бажання щепитися є не в усіх. Як приклад – за минулий рік проти дифтерії та правцю на Хмельниччині забажали щепитися лише 43,2% дорослих з підлягаючого контингенту. Це нижче показника по Україні, що складає 47 %.

Рівень вакцинації дітей в області відповідно до Календаря профілактичних щеплень також не виконано за жодним із пунктів. Наразі проблемою, і не лише Хмельниччини, залишається постачання вакцини БЦЖ, котрою від туберкульозу щеплюють новонароджених у пологових будинках та перинатальних центрах. Проте, це питання можливо вирішити лише на рівні держави, оскільки термін придатності попередньої партії закінчився, а як бути далі – поки невідомо. До слова, вакцину проти туберкульозу виробляє країна-агресор.

Також під час наради учасники наголосили, що профілактичні щеплення від вакцинокерованих інфекцій необхідно продовжувати і в період пандемії COVID-19. Адже зниження рівня «колективного» імунітету від небезпечних хвороб загрожує новою пандемією, а її, й без того перевантажена медична система, просто не витримає.


Інна Левінська,
КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я»

1 1
1