У Хмельницькому лікарів навчали «Мистецтву лікування»

31 травня у залі Хмельницької обласної філармонії провели Всеукраїнську тренінг-програму для лікарів «Мистецтво лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення». Цей захід став традиційним для нашого обласного центру. Організовують його уже кілька років поспіль за сприяння журналу «Мистецтво лікування» як захід післядипломної освіти лікарів первинної ланки, зокрема, терапевтів, лікарів ЗПСМ, а також фахівців інших спеціальностей. Проводять тренінг-програму за підтримки МОЗ України, НМУ ім. О. О. Богомольця, НМАПО ім. П. Л. Шупика, Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА та управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради.

За словами заступника директора ДОЗ Тетяни Косовської, нині такі тренінги надзвичайно корисні, оскільки надають особливої значущості післядипломній підготовці в режимі конференцій високого рівня. До того ж, одна з останніх Постанов Кабінету Міністрів України зобов’язує лікарів щороку вдосконалювати свої знання та вміння і набирати визначену кількість балів за участь у них. Проте найголовнішою перевагою таких конференцій організатори вважають максимальну наближеність до лікарів. Оскільки вони без виїзду в інший регіон мають можливість поспілкуватися з кращими фахівцями держави у галузі медицини та бути в курсі всіх нововведень.

Як підкреслила доктор медичних наук, професор, голова ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» Ольга Барна, цього року такі тренінги проведуть у 16 областях по всій Україні. Кількість учасників тренінг-програми, зокрема у Хмельницькому, щороку зростає, що свідчить про популярність заходу та довіру лікарів. Зокрема, цього року на зустріч запросили понад 200 колег зі всього Західного регіону України та Вінниччини.

Тренінг-програму поділили на 2 блоки – науковий і практичний. У великому залі проходила наукова програма за участю провідних професорів з Києва, Дніпра, Одеси, Львова, Тернополя та інших міст. Там обговорили вибрані питання внутрішньої медицини, лікування та профілактику внутрішніх хвороб, первинну та вторинну профілактику хронічних неінфекційних захворювань у практиці сімейного лікаря, а також практичні аспекти контролю симптомів у внутрішній медицині. Тим часом, у малому залі лікарі навчалися як виконувати процедури та мали змогу безкоштовно обстежитись на індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE, виконати ліпідограму (для осіб старше 40 років), денситометрію (п’ятковий метод) та глюкометрію. Адже саме зазначені методи діагностики стану здоров’я пацієнтів не потребують особливих навиків та можуть використовуватись на рівні АЗПСМ.

Основний акцент у проведенні цих конференцій організатори роблять на профілактиці та ранньому виявленні захворювань у пацієнтів на первинному рівні надання допомоги, а також дають настанови як зберегти якість життя навіть при серйозному захворюванні.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1