У МОЗ обговорили шляхи організації навчання за шкільною програмою дітей в закладах охорони здоров’я

5 червня у Міністерстві охорони здоров’я України відбулася селекторна нарада з регіонами у режимі відеоконференції. До участі у спілкуванні запросили Уповноваженого з прав дитини при Президенті України Миколу Кулебу.

Тиждень тому МОЗ спільно з МОН провели засідання робочої групи, яка вивчає проблему надання освітніх послуг дітям, які перебувають у закладах охорони здоров’я. Серед завдань – визначити кількість дітей, які знаходяться у лікарні протягом тривалого часу, тому не можуть відвідувати навчальний заклад. Посадовці наголосили, що необхідно брати до уваги, в першу чергу, тривалість лікування дитини та нозологію. Бо, як свідчить практика, долучення до процесу навчання у стінах лікувального закладу потребують пацієнти лише окремих відділень. Навчання педагогічні працівники можуть проводити у дистанційній, індивідуальній та очно-груповій формах. Все залежить від потреб, можливостей та особливостей конкретного учня.

Крім того, з Міністерства направили в регіони запити щодо кількості пацієнтів, які потребують навчання у ЗОЗ. Таким чином, посадовці МОЗ та МОН прагнуть забезпечити безперервну освіту навіть у лікарні. Розглядають і перспективу здачі екзаменів та ЗНО, якщо через стан здоров’я школяр змушений залишатися в лікувальному закладі.

Також Міністерство запропонувало лікарням, що мають досвід навчання дітей в стінах свого закладу, надіслати пропозиції та міркування з цього приводу.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1