Подільські лікарі взяли участь у Конгресі, присвяченому 100-річчю НМАПО ім. П. Л. Шупика

7-8 червня у Києві відбувся Конгрес з міжнародною участю «Якість первинної медичної допомоги в ракурсі реформи». Зібрання присвятили 100-річчю Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. Організувала захід ВГО «Українська асоціація сімейної медицини».

У Конгресі взяли участь представники з Великої Британії, Ізраїлю, Італії, США, Франції та Португалії, котрі розповіли про якість надання первинної медичної допомоги.

У рамках наради провели пленарні засідання, присвячені закордонному досвіду покращення якості надання меддопомоги на первинному рівні та можливостям його впровадження в Україні, організаційним питанням реформування, зокрема, порядку формування спроможних мереж ПМД, крокам від установи до підприємства, телемедичним проектам на первинній ланці. Крім того, організували навчання для сімейних лікарів, викладачів кафедр сімейної медицини з залученням зарубіжних колег – з Європейської академії викладачів сімейної медицини. Сесії провели також для головних лікарів центрів ПМД, медичних сестер, молодих науковців. У програмі Конгресу запланували майстер-класи з оволодіння практичними навиками та роботи з класифікацією ICPC-2. Також зібрали нараду членів правління Української асоціації сімейної медицини, опорної кафедри, обласних експертів за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина», де обговорили питання менеджменту первинної медичної допомоги.

У ході 2-денного Конгресу розглянули інші актуальні питання реформування первинної медичної допомоги, автономізації закладів, вибору лікаря, об’єм надання допомоги на первинному рівні, провели майстер-класи для медичних сестер, презентували проект Методичних рекомендацій для головних лікарів з якості надання ПМД, юридичні питання, що виникли під час цього процесу та ін.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1