В ОДА затвердили перерозподіл коштів на проекти, що будуть фінансуватися з ДФРР

20 червня голова облдержадміністрації Вадим Лозовий провів засідання комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 року № 372-р було затверджено перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку по Хмельницькій області, до якого увійшло 32 проекти на суму 140,957 млн. грн. з розподіленої для області суми коштів 236,0 млн. гривень.

Як зазначив Вадим Миколайович, напередодні чергового засідання Міжвідомчої комісії з відповідності оцінки по відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Фонду, виникла необхідність перерозподілу коштів, вивільнених по 4 проектах, котрі отримали зауваження Міжвідомчої комісії. Усього необхідно затвердити перерозподіл 6449,93 тис. гривень.

Начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексій Дьома представив увазі членів комісії інформацію щодо проектів, які були відхилені комісією, та проектів, на які пропонується перенаправити вивільнені кошти.

Зокрема, у зв’язку з відсутністю проектної документації відхилено проекти “Реставрація з пристосуванням пам’ятки архітектури національного значення,охоронний номер 765 замку 1571 по вул. Замкова 1/1, м. Старокостянтинів” орієнтовною загальною вартістю 75,0 млн.грн., з яких передбачалося виділення з ДФРР 2,1 млн.грн. у співфінансуванні з місцевого бюджету 1,49 млн.грн.. З цієї ж причини не був погоджений проект “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №3 по вул.Боженка,2 в м.Старокостянтинів – капітальний ремонт (утеплення контуру будівлі)”, орієнтовна загальна вартість проекту якого складає 5810,1 тис.грн.. Передбачалося по Фонду виділення 2388,73 тис.грн.; з місцевого бюджету – 271,4 тис.грн.

Через відсутність комплексного підходу до вимог з теплоенергоефективності будівель при реалізації проектів не були погоджені 2 проекти на суму 1961,2 тис.грн., а саме: “Дитячий навчальний заклад “Дзвіночок” по вул. Гагаріна, 38а в смт.Нова Ушиця – капітальний ремонт даху корпусу №1″ (загальна вартість проекту – 1265,6 тис.грн.; передбачалося за рахунок Фонду – 1139,5 тис.грн.; з місцевого бюджету – 126,1 тис.грн.) та “Миролюбненська загальноосвітня школа I-III ступенів по вул. В.Яневича, 13 в с.Миролюбне Старокостянтинівського району – капітальний ремонт покрівлі будівлі” (загальна вартість проекту – 931,0 тис.грн.; передбачалося за рахунок коштів Фонду – 821,7 тис.грн.; з місцевого бюджету – 91,3 тис.грн.).

Членам комісії було запропоновано частину вивільнених коштів у сумі 5310,43 тис. грн. перерозподілити на об’єкт “Будівництво лікувального корпусу на 120 ліжок та харчоблок по вул.Шевченка,40 в м.Городок”. Як зазначив Олексій Миколайович, надійшло відповідне звернення голови Городоцької райдержадміністрації В.Кропивницького стосовно виділення додатково коштів для закупівлі обладнання для лікувального корпусу з метою введення його в експлуатацію у 2018 році. Загальна вартість проекту 52843,3 тис.грн., залишок кошторисної вартості станом на 01.01.2018 рок 21587,519 тис.грн. Для завершення будівельних робіт у 2018 році передбачено коштів 3875,0 тис.грн, з яких 3000,0 тис.грн. за рахунок Фонду та з місцевого бюджету 875,0 тис.грн.

Для закупівлі обладнання необхідно 17712,519 тис.грн. з яких 10000,0 тис.грн. буде включено до розпорядження Уряду за кошти субвенції по окремих територіях та 7712,519 тис.грн. за кошти Фонду та з місцевого бюджету.

Решту коштів запропоновано направити на об’єкт “Дитячий навчальний заклад “Дзвіночок” по вул. Гагаріна, 38а в смт.Нова Ушиця – капітальний ремонт даху корпусу №1″. Від селищного голови Новоушицької селищної ради О.Московчука надійшло відповідне клопотання щодо перерозподілу коштів з ДНЗ “Дзвіночок” у сумі 1139,5 тис.грн. на Новоушицький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів “гімназія” по вул.Подільська, 27 в смт Нова Ушиця – капітальний ремонт даху будівлі №1.

Загальна скоригована кошторисна вартість будівлі становить 7013,07 тис.грн., передбачено на 2018 рік – 1321,3 тис.грн. по Фонду, за кошти місцевого бюджету – 146,2 тис.грн.. З врахуванням перерозподілених коштів з садочку “Двіночок” всього передбачається до фінансування по школі 2460,8тис.грн. по Фонду та з місцевого бюджету 272,3 тис.грн.. Буде проведено часткова заміна дерев’яних елементів покрівлі, заміна азбестоцементних листів на металочерепицю, влаштування організованого водовідведення з покрівлі, утеплення фундаментів, цоколів, стін, горищного перекриття, заміна віконних зливів, зовнішніх дверей, ганків, козирків. Клас енергетичної ефективності – В, термін реалізації проекту 2018-2019 роки.

Заслухавши інформацію, члени комісії після обговорення шляхом голосування підтримали запропонований перерозподіл коштів.

Підсумовуючи засідання, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий зазначив, що надалі проекти, що направляються на розгляд Міжвідомчої комісії, мають оцінюватися більш прискіпливо, щоб надалі по можливості уникати ситуації, коли доводиться робити перерозподіл коштів, оскільки при цьому втрачається час для реалізації проектів.

Окрім того на завершення засідання, у зв’язку із оновленням складу комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, Олексій Дьома озвучив для учасників засідання загальну інформацію щодо проектів, що реалізовуються цьогоріч в області за рахунок фінансування з державного бюджету (коштів ДФРР, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ; субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження), а також поінформував щодо стану надходження та освоєння відповідних коштів.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1